Červenec 2013

Zlomené Srdce

31. července 2013 v 12:51 | Ami
Do řádků
Napíšu Ti vzkaz,
který mě Tě bude navždy stát

Do řádků
Napíšu Ti vzkaz,
že musím Tě od sebe
odloučit!
Proto se s Tebou chci
rozloučit!

Do řádků
Napíšu Ti vzkaz,
loučím se s Tebou,
Najdu si Tě zas


Mé Výtvory...

31. července 2013 v 8:41 | Ami
Ahojky! Jelikož se věnuji malování/kreslení, tak Vám ukážu pár mých obrázků. Jsou sice už pár měsíců starý, ale myslím, že to vůbec nevadí.
Posuďte je sami, třeba v anketě nebo v komentářích.Oblaka Tmavá

30. července 2013 v 21:31 | Ami
Ahojky! Další pidi midi básnička. Dněšek je plný vyřklých Tajemství a proto jsem přejmenovala rubriku Lístečky veršů na Krásná Tajemství. Tak se ponořte do svých tajemství a přemýšlejte, jestli není co říct kamarádce.

Oblaka Tmavá
zakrývají oblohu jasnou
Stanou se jasnou zkázou
Jasná obloha už Vybledla
která za starých časů zpívala
Oblaka Tmavá
uvnitř nich se bouří
Mládenci staří
Už od jejich mládí
Na nebi Tmavá oblaka bdí
Čeká...Navždy

30. července 2013 v 10:22 | Ami
Omlouvám se za nepřítomnost, ale trvalo to dýl něž jsem čekala. Užijte si další básničku.

Čeká...Navždy

Okvětní Lístky
padají do rudé misky
Okvětní Lístky
zlaté jako rybky
rudá miska
rudá krev
Krev už stéká
Za okny už smráká
Okvětní lístky
co v dáli slyšíš Ty
Ty dávné hlasy
Okvětní Lístky
kvetou pod sluncem
zalité šťastným smíchem
Okvětní Lístky
Ručičky jemné
natahují se pro Ty drsné
Pro Ty drsné trny
co Ti po rukou stéká
krev rubínová
Smrt na Tebe čeká
Vyhni se Okvětním Lístkům s trny
Co rubínovou barvu nosí


Menší nepřítomnost

21. července 2013 v 9:16 | Ami
Ahoj, chtěla bych Vám říct, že odedneška do pátku nebo do čtvrtka tady nebudu. Jaksi se mi malinko porouchalo PC.
Nevím kdy se sem dostanu, ale určitě od čtvrtka něco přibyde. Napíšu to radši už těď, od 5. srpna jedeme k moři, asi tak na 4 dny. Články budou přibývat od čtvrtka, teda aspoň doufám :o)

Mějte se krásně
a
Děkuju za pochopení
Ami

Ztrácíš se

20. července 2013 v 16:35 | Ami
Ztrácíš se
Má Vyvolená
cítíš, že se mi stýská

Ztrácíš se
Má vyvolená
ve vzpomínkách mých
umíráš ve spárech zlých

Ztrácíš se
Má Vyvolená
musíš se probudit
ze zrádných snů

Ztrácíš se
Má Vyvolená
zemřu bez Tebe
tak jako tak
Musíš se vrátit

Ztrácíš se
Má Vyvolená
čekám na Tvé něžné objetí
které mě v nitru zahřeje
ať naše láska opět vzkvete

Ztrácíš se
Má Vyvolená


PS: Až si to budeš Ellneso číst, napiš mi Tvůj email do komentářů. Nebo mi napiš na můj email: paja.smazalova@seznam.cz

Žádná inspirace

20. července 2013 v 14:54 | Ami
Žádná inspirace


Není mi známa inspirace
dnešních dnů
Dumám, ale slova nepřicházejí
chodí oklikou kolem mých myšlenek
myšlenky mé
ubírají se směrem jiným
Ale jakým?
Na tu to odpověď
odpoví jen čas

Není to sice žádná básnička, ale přece jen něco :o)
Příště bude snad inspirace jiná a myšlenky mé se opět utřídí...

Znamená smrt konec, nebo pokračování?

19. července 2013 v 12:41 | Ami
Ahoj, je tady zase něco z Tajemna, tentokrát něco o Posmrtném životě, jeden pidi příběh. A co Vy, věříte na Posmrtný život?

Posmrtný život

Stalo se to asi před měsícem. Můj kocourek umíral Všichni jsme to věděli, i když jsme si to nechtěli připustit. Nedalo se s tím naprosto nic dělat, jen doufat, že se snad uzdraví. Jenže když už to vypadalo nadějně, zemřel. V šoku jsme se nad ním já, mamka, brácha a taťka shromáždili. Strašně jsem brečela a asi po minutce co zemřel, začala v pokoji, kde se to stalo, blikat žárovka. Nejdříve pomalu, potom rychleji. Mamka řekla, ať nebrečím a podívám se, jak se se mnou Mourek loučí. Poté žárovka zhasla. Byla koupená tentýž týden a měla vydržet tři roky. Nejdříve jsem tomu nevěřila, ale proč blikala právě u Mourka? A zrovna ve chvíli, kdy zemřel? 14 dní po Mourkově smrti řekli mí rodiče o příhodě sousedům , kteří vlastní kočku, se kterou měl Mourek skoro pořád koťata. Ti se jen udiveně dívali a potom řekli, že přesně v ten den, ve stejnou dobu jim z poličky vypadli všechny knihy. Což by se normálně nestalo. Je to náhoda? Šel se Mourek ještě rozloučit s námi a se sousedy?


Je tento pidi příběh pravdivý?
No, co myslíte?

Západ slunce

17. července 2013 v 13:13 | Ami
A jsou tady slíbené obrázky slunce. Snad se budou líbit :o)

Krásné a slunečné dny.
Domove, sladký domove....

16. července 2013 v 17:22 | Ami
Konečně doma, sice o den dřív, ale to je jedno. U babičky byla celkem nuda. Samý hraní se ségrou atd...
Zítra má ségra 8. narozky, takže tady budu asi až k večeru. Čekejte nové články jako třeba nějakou básničku, tajemno a pak se uvidí. A nebojte, nezapomněla jsem na slíbené obrázky západu slunce, takže se těšte :o)

Krásné prázdniny
Ami

Od 11.7. do 17.7. - jsem u babičky

10. července 2013 v 10:22 | Ami
No a je to tu zase, tentokrát jedu k druhý babičce a ještě k tomu se ségrou. Takže od 11.7. do 17.7. sem nic nepřibyde. Až přijedeme, určitě to napravím :o)

Díky za pochopení :o)

Tajemno

9. července 2013 v 8:51 | Ami
Jedna blogerka by chtěla něco z Tajemna, no tak jí vyhovím :o). Zatím jen něco málo o tom jaký má kdo kámen. Příště toho bude víc.

Znamení zvěrokruhu a kameny:

Beran - diamant, rubín, akvamarín, ametyst, karneol, citrín, jadeit, jaspis, kunzit, zelený granát, magnetit, hematit, růžový turmarín, topaz.

Býk - smaragd, beryl, topaz, akvamarín, růženín, tygří oko, malachit, safír, rodonit, turmalín, zirkon, černý korund, lazurit, sardonyx.

Blíženci - turmalín, achát, apatit, akvamarín, rutil, modrý korund, jantar, bílé perly, vápenec, safír, tygří oko, karneol, zlatý opaz, moldavit.

Rak - měsíční kámen, bílé perly, beryl, jantar, diamant, rubín, karneol, vápenec, smaragd, chalcedon, opál, rodonit, mechový achát, achát, jadeit, nefrit.

Lev - diamant, rubín, zlatý topaz, smaragd, granát, křišťál, kočičí nebo tygří oko, jantar, karneol, křišťál s vrostlicemi rutilu, citrín, tyrkys.

Panna - citrín, ametist, jaspis, jantar, tygří oko, olivín, lapis - lazuli, karneol, granát, měsíční kámen, magnetit, mechový achát, opál, safír, sodalit.

Váhy - bílé perly, chryzokol, jadeit, růženín, akvamarín, opál, smaragd, zelený turmalín, nefrit, lazurit, měsíční kámen, safír, topaz, sluneční kámen.

Štír - topaz, malachit, akvamarín, beryl, rubín, granát, turmalín, rubelit, chryzopras, achát, býčí oko, hematit, měsíční kámen, tyrkys.

Střelec - tyrkys, ametyst, safír, chalcedon, chryzopras, tmavé obecné a drahé opály, sodalit, labradorit, lazurit, malachit, růžový turmalín, rubín.

Kozoroh - onyx, jantar, fluorit, granát, safír, beryl, křišťál, záhněda, ametyst, chalcedon, měsíční kámen, zelený a černý turmalín, tyrkys, ohnivý opál.

Vodnář - akvamarín, ametyst, jantar, modrý obsidián, tmavé obecné a drahé opály, tyrkys, magnetit, světle modrý safír, modrý topaz, křišťál.

Ryby - akvamarín, ametyst, jaspis, olivín, jadeit, měsíční kámen, tyrkys, fialový fluorit, sluneční kámen, smithsonit, lazurit, lapis - lazuli.

Stačí si jen vybrat :o)

Mini Povídka

8. července 2013 v 19:59 | Ami
Awrin stál nečekaně u ní. Niel hleděla do těch safírově modrých očí, které potají milovala, v kterých nyní cítila chlad, zuřivost a...a touhu spojenou s vášní. Nehledě na vysoké nebezpečí, že je nepřátelé odhalí se ocitl těsně u ní, cítila jak se jí do tváře dere krev. Přivinul ji k sobě a ona zatajila dech. Naklonil se nad ní a - prudce ji políbil. Napřed se obával, že se bude vzpírat, ale nečekaně rychle se mu poddala. Zajela mu dlaněmi do vlasů a on polibek ještě prohloubil. Jeho ruka ji hladila po zádech a jeho polibek putoval až k její klíční kosti. Přirazil ji ke zdi a znovu ji políbil, tentokrát něžně, po chvíli se od ní odtáhl, ztěžka dýchal, zorničky rozšířené.
Zašeptal její jméno.
Dívala se do těch očí, v kterých nyní viděla něhu a lásku. Najednou zařinčel poplach. Jeho oči, které byly ještě před chvílí plné něhy a lásky už vystřídal chlad a chladnokrevnost. Naznačil jí, ať je zticha a tasil meč. Najednou se to stalo...
Z uličky přiběhli jejich přátelé. Elfka Agana která měla vlasy černé jako eben, které měla v ohonu, oči tmavě zelené, ramena měla odhalená a halenka, která vypadala jako utkaná ze světle zelené trávy, kalhoty jemně tyrkysové a boty až po lýtka měla černé, elf Kaylen, který měl vlasy hnědé jako kůra kaštanu, oči šedé, na sobě tmavě modrý plášt, který překrýval bílou košili a vestu, černé kalhoty a boty stejné jako jeho společníci a překrásná elfská princezna jménem Eria, zlatá hříva jí padala na ramena, na sobě měla hnědočernou halenku, šedé kalhoty a černé šněrovací boty až po kolena.Všem u pasu vysely meče. Agana měla luk, stejně jako její společník Kaylen. Oba dva měli napnuté luky s připravenými šípy. Jakmile uviděli svoje přátele, oddechli si úlevou.
Najednou se k nim z vedlejší uličky přihnali elfové zahalení v černých pláštích s pozvednutými měči.
Elfové se připravili na útok.

Odplul v dál

8. července 2013 v 8:39 | Ami
A něco dalšího z rubriky Lístečky veršů, tak snad se bude líbit :o)

Zhouba blíží se
ze srdce láska strácí se
Ta Zhouba proradná
v Temných kouzlech spočívá
Láska z nás prchá
Zhouba duši na kousky trhá
Láska před ní kleká
Zhouba zločiny páchá
Láska na vysvobození čeká

Kdo vysvobodí Ji?
Ten, který dávno odplul v dál


Příště udělám jenom obrázky západu slunce :o)

Nový Lay

8. července 2013 v 8:19 | Ami
Ahoj, budu mít nový lay od Dincie :o). Je úžasnej tady je ukázka toho co tu bude...ale asi ji Vám neukážu, nechte se překvapit. Tak se Vám snad bude líbit.

PS: Omlouvám se, že tady týden nic nepřibylo, ale byla jsem u babičky a to víte, u babičky internet moc nesešenete :o)

Mějte se krásně
Ami